Korzyści związane z używaniem kart paliwowych

Korzyści związane z używaniem kart paliwowychKarty paliowe należą do najpopularniejszych narzędzi rozliczania gotówkowego wydatków pracownika. Transakcje bezgotówkowe za pomocą karty paliwowej służyć mogą m.in. do zapłacenia za paliwo czy nocleg w hotelu. Jednak przedsiębiorcy korzystają z kart nie tylko ze względu na niższe ceny, ale również dużą wygodę.


Czym charakteryzują się karty paliwowe?

Karty paliwowe oferowane są przez koncerny paliwowe oraz firmy niezależne, które podpisały umowę z określonymi sieciami stacji. W większości przypadków karty paliwowe wystawiane są na numer rejestracyjny samochodu. Pozostałe wydawane są konkretnym osobom lub wystawiane na okaziciela. Karty paliwowe mogą mieć zasięg krajowy lub międzynarodowy, który dodatkowo poszerza ich funkcjonalność. Międzynarodową kartą można płacić za przejazdy przez tunele, mosty i autostrady, a także korzystanie z myjni, serwisu czy usługi oferowane na stacjach benzynowych.

Zalety kart paliwowych

Transakcje bezgotówkowe sprawiają, że nie jest konieczne noszenie przy sobie dużej ilości pieniędzy. Pracownik otrzymuje jedną, zbiorczą fakturę na koniec miesiąca i może monitorować zakupy przez funkcjonalne serwisy internetowe. Dzięki temu czas jego pracy jest znacznie efektywniej wykorzystany, co przekłada się na redukcję kosztów w firmie. Z zalet tych korzystają nie tylko bardzo duże floty, ale również firmy ze skromniejszych sektorów. Obecnie karty paliwowe wydawane w coraz większej ilości. Duża dostępność stacji paliw w rejonie funkcjonowania firmy również jest niemałą zaletą.

W jaki sposób wystawiane są karty paliwowe?

Aby uzyskać kartę, każda firma musi spełnić określone warunki wskazane przez emitenta, np. gwarantować miesięczne zużycie paliwa na minimalnym poziomie. Konieczne jest również wypełnienie formularzy oraz dostarczenie kopii określonych dokumentów. Obecnie oferta emitentów kart paliwowych jest bardzo szeroka. Mogą z niej korzystać zarówno małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa transportowe. Atrakcyjność kart paliwowych zwiększa się dodatkowo, kiedy koncerny akceptują karty wydawane przez innych dystrybutorów.

Podobne wpisy: