Urok nowoczesnej aranżacji mieszkania

Urok nowoczesnej aranżacji mieszkaniaNowoczesny styl aranżacji wnętrz to propozycja dla osób ceniących sobie elegancję i minimalizm. Charakteryzuje się funkcjonalnością i prostotą. Cieszy się dużą popularnością wśród tych, którzy nie lubią mieszkań bogato dekorowanych, przepełnionych bibelotami i ciężkimi, kunsztownie zdobionymi meblami.


W mieszkaniu malujemy ściany kolorem białym, szarym. Możemy zastosować barwy kontrastowe do bieli, takie jak atramentowy, marengo, feldgrau i szafirowy. Atrakcyjnie wyglądają surowe cegły, które świetnie podkreślają postindustrialny klimat.

Jakie wybrać meble w ramach tego stylu?

Dobieramy meble, które są nam niezbędne, a zarazem funkcjonalne. Wysokie szafy o dużej powierzchni umożliwiają przechowywanie ubrań i drobnego sprzętu domowego. Najlepiej wyglądają połyskliwe, lakierowane obudowy i blaty. Popularnością cieszą się meble o oryginalnych, geometrycznych kształtach, wykończone metalicznymi zdobieniami. Krzesła i stoły wyróżniają się oryginalnym modernistycznym designem. Tapicerki kanap są jednokolorowe i gładkie. Styl nowoczesny charakteryzuje się także niebanalnym połączeniem drewna z tworzywem sztucznym, szkła ze skórą, pleksiglasu z tekstyliami. Aranżację wnętrz cechuje minimalizm i prostota. Gromadzimy jedynie potrzebne sprzęty i nie stosujemy zbyt wielu dodatków. Na charakter i klimat mieszkania w stylu nowoczesnym mają wpływ meble, ściany, okna i podłogi. Dodatki powinny być dyskretnym uzupełnieniem. Przejrzystość, elegancja i przestrzeń to główne cechy nowoczesnego stylu aranżacji wnętrz. Pomieszczenia sprawiają wrażenie o wiele większych, bardziej przestronnych i jaśniejszych niż w rzeczywistości.

Funkcjonalność to podstawa

Wnętrza są niezwykle funkcjonalne. Każdy mebel zapewnia wygodę. Duża ilość schowków sprawia, że mieszkanie wygląda na doskonale uprzątnięte. Panujący ład, porządek i harmonia ułatwiają odpoczynek i relaks. Nowoczesny styl aranżacji wnętrz jest odpowiedni zarówno dla powierzchni małych i dużych, mieszkania w bloku i wilii. Jedyne, o czym należy pamiętać to to, by nie przytłoczyć wnętrza zbędnymi dodatkami, bibelotami i kolorową tapicerką.
Więcej inspiracji dla minimalistycznych wnętrz znajdziesz w tym artykule: https://www.dulux.pl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji/odwaz-sie-na-nowoczesny-minimalizm

Podobne wpisy: